Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejne sukcesy Damiana Śliwińskiego

W maju zdobył Grand Prix V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej w Poznaniu oraz pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach. Niedawno Damian Śliwiński zwyciężył w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ,,Muzyka Otwiera Duszę” w Żurominie.

Damian Śliwiński to utalentowany wokalista Studia Wokalnego ROK i podopieczny Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej. W Żurominie jego u miejętności oceniało jury złożone z pedagogów oraz wokalistów: Beata Stasiak, Andrzej Kamiński, dr hab. Anna Kamalska, Michał Grobelny i Sandra Jakubowiak. 
– Z relacji organizatorek festiwalu ,,Muzyka Otwiera Duszę” dowiedzieliśmy się iż spośród nadesłanych rekordowej liczby nagrań do finału zakwalifikowano z mojej kategorii tylko 22 osoby z całej Polski, wśród nich pojawiłem się również ja – opowiada Damian Śliwiński. – Wykonałem „Let Her Go” Passengera z własnym akompaniamentem na gitarze elektroakustycznej oraz „Wielka dama tańczy sama“ Anny Jantar. – Jeśli słucha się tak wspaniałych głosów i widzi poziom wykonania utworów to w pewnym momencie przychodzi zwątpienie, lecz na moje szczęście zostałem doceniony przez jury – dodaje.

Podobnie było w maju w Kielcach, podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w którym uczestniczą dzieci, młodzież i osoby dorosłe. To zwycięstwo ma dla Damiana szczególne znaczenie. – Patriotyzm już od najmłodszych lat  był mi wpajany i  przekazywany przez moich rodziców, ale również w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży oraz przez wyjątkowego pedagoga, pana Witolda Długozimę z Teatrzyku Żywego Słowa Logos przy Klubie Wojskowym w Łomży, z którym współpracuję od około sześciu 6 lat, a także  przez trzy lata nauki w gimnazjum, w szkolnym zespole  Solideo – podkreśla Damian Śliwiński. – Dlatego tematyka pieśni patriotycznych jest mi bardzo bliska, a gdy je śpiewam rozpiera mnie duma, że jestem Polakiem. Więc 18 maja odważyłem się wziąć udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach, w którym udało mi się zdobyć I miejsce. Byłem chyba jedynym uczestnikiem z województwa podlaskiego.

W rosnącej z każdym miesiącem kolekcji festiwalowych laurów młodego wokalisty jednym z najważniejszych jest oczywiście Grand Prix V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej w Poznaniu, za piosenkę-międzywojenny szlagier „Sex Appeal”, poprzedzone wyróżnieniem za ten sam utwór podczas łomżyńskiego XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. 

– Od stycznia wziąłem udział w wielu prestiżowych ogólnopolskich konkursach i festiwalach piosenki – podsumowuje Damian Śliwiński. – Mówi się, że ,,sukces ma wielu ojców” i ja się całkowicie pod tym podpisuję. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim osobom, które współpracowały ze mną, wspierały mnie i motywowały. W większości moim wykonaniom  towarzyszył własny akompaniament na gitarze klasycznej czy elektroakustycznej oraz fortepianie bądź keyboardzie. Tak jak podczas podczas minionych ferii zimowych, w czasie relaksu i wypoczynku, kiedy wziąłem udział w dwóch konkursach wokalno-instrumentalnych i zdobyłem II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach, gdzie akompaniując sobie na fortepianie zaśpiewałem ,,Uciekali” oraz w nowej aranżacji królową polskich kolęd ,,Bóg się rodzi” oraz III miejsce w VIII Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewam kolędę Jezusowi“ w Czarnej Białostockiej, również z własnym akompaniamentem.

Wojciech Chamryk 
Zdjęcia: Bogusława Śliwińska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę