Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mistrzostwa w koszeniu... łąk

27 dwuosobowych zespołów w najbliższą niedzielę będzie rywalizowało w koszeniu łąk na biebrzańskich bagnach. Na Bagnie Ławki w okolicy wieży widokowej przy Carskiej Szosie ze Strękowej Góry do Osowiec-Twierdza po raz IV odbędą się Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk „Biebrzańskie Sianokosy”. Celem zawodów organizowanych przed Biebrzański Park Narodowy jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia biebrzańskich łąk i spopularyzowanie idei czynnej ochrony przyrody. Podczas mistrzostw rozegrane zostaną konkurencje - „O Tatową Kosę” dla specjalistów i zespołów Parków Narodowych z całego kraju, i „O Wójtową Osełkę” - dla zaproszonych gości. Ci przyjadą nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.


W trakcie imprezy Biebrzański Park Narodowy będzie obchodził swoje 12 urodziny. Został utworzony 09.09.1993 r. i jest największym parkiem narodowym w Polsce. Powierzchnia Parku wynosi niemal 60 tys. hektarów, a słynne na cały świat Bagna Biebrzańskie, najbardziej cenne przyrodniczo ekosystemy parku zajmuje niemal połowę jego powierzchni.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę