Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Celnicy z Łomży przejęli przemycane z Azji leki

1655 sztuk leków przesyłanych bez odpowiedniego zezwolenia przejęli łomżyńscy celnicy kontrolując przesyłki kurierskie w jednej z firm. Leki miały być „materiałami reklamowymi”. Ujawniono także blisko 160 podrobionych perfum. - Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych towarów to ponad 95 tysięcy złotych - podał Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Jak przekazuje Czarnecki funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży przeprowadzili kontrolę paczek w oddziale jednej z firm kurierskich. Z wcześniejszych ich ustaleń mundurowych wynikało, że w kilku paczkach wysyłanych do odbiorców w woj. podlaskim mogą znajdować się nielegalne towary. I faktycznie w pięciu paczkach nadanych z Mazowsza kontrolujący znaleźli 157 opakowań z perfumami opatrzonymi znakami znanych, światowych marek. Mundurowi zarekwirowali paczki i poinformowali o ich zatrzymaniu właścicieli praw do chronionych znaków. Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdzili, że zatrzymane kosmetyki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy Prawo własności przemysłowej.

W kolejnych dwóch paczkach, w których zgodnie z deklaracją miały znajdować się materiały reklamowe, funkcjonariusze KAS wykryli 1655 sztuk farmaceutyków pochodzących głównie z Azji. Były wśród nich sterydy, preparaty zawierające ludzki hormon wzrostu oraz leki stosowane w leczeniu nowotworów. 
- Z uwagi na podejrzenie naruszenia przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne dot. wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia, lekarstwa zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które prowadzić będzie Inspekcja Farmaceutyczna - podaje Czarnecki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę