Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na weekend pogoda i nie tylko

W Łomży Jarmark Rozmaitości, w Piątnicy wystawa koni, a w Jedwabnem zabawy i parada motocyklistów. Wszystkie te imprezy zaplanowano pod gołym niebem, a synoptycy przez cały widzą na zmianę słońce i chmury, z którymi mogą nadciągnąć przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalnie wzroście do 21°C, ale odczuwalna ma być o dwa – trzy stopnie niższa.

Według zapowiedzi synoptyków z białostockiego Biura Prognoz IMGW w piątek w regionie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a po południu możliwe słabe burze, które mogą pojawić się głównie w centrum i na południu województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywisty. Temperatura maksymalna do 21°C. 
W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu. Temperatura podobnie jak w piątek do 21°C. 
W niedzielę również maksymalnie 21°C, zachmurzenie umiarkowane, przelotne opady deszczu, ale spodziewany jest trochę silniejszy wiatr z północy. 

Z weekendowych „imprez” w mieście i regionie największa zapowiada się w Jedwabnem. Od piątkowego popołudnia do północy w niedzielę mieszkańcy i goście świętować będą Dni Jedwabnego. Impreza zaczyna się zlotem motocyklistów, którzy przyjadą już w piątkowe popołudnie. W sobotę m.in. wielka parada motocyklistów wokół miasta i gminy, pokazy i konkursy oraz koncerty. W niedzielę także pokaz sprzętu Wojska Obrony Terytorialnej. 

W niedzielę w Piątnicy coś dla miłośników koni. Na terenie Fortu nr II (zjazd z drogi do Jedwabnego) odbędzie się wystawa i konkurs oceny źrebiąt pod matkami. Odbędzie się także prezentacja i ocena ogierów kryjących, oraz związane z końmi atrakcje: jazda konna ułanów, jazda bryczką, jazda konna.

W Łomży w sobotę od 10. do 16 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości, czyli stragany z różnego rodzaju  wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi, produkty rolno-spożywcze i starocie. Jarmark ma uatrakcyjnić występ zespołu Tabor.

Natomiast w piątek późnym wieczorem - o godz. 21. ogrodzie Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1, w ramach Letniego Kina Plenerowego wyświetlony będzie film „Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana, w którym główną rolę gra Leonardo DiCaprio. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę