Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Szabłowski prezesem ŁFS

Główne zdjęcie
Lech Marek Szabłowski

Lech Szabłowski, starosta łomżyński, został nowym prezesem Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Na stanowisku zastąpił Agnieszkę Muzyk, która kierowała stowarzyszeniem samorządów od początku powstania w 2015 roku. - Widzę potrzebę kontynuowania tych wszystkich dobrych działań – mówi Szabłowski zaznaczając, że chciałby też rozszerzyć stowarzyszenie o nowych członków i na „twarde” projekty unijne.

ŁFS to stowarzyszenie powołane przez 19 samorządów z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Jego pracami kieruje 9-osobowy zarząd, na którego czele stoi prezes. W środę stanowisko objął Lech Szabłowski, starosta łomżyński, choć wcześniej prezydent Łomży podejmował działania, żeby był nim jego obecny zastępca Andrzej Stypułkowski. Zgodnie ze statutem siedziba Stowarzyszenia i jego władz jest w Mieście Łomża, a fizyczne biuro w łomżyńskim ratuszu.
- Byłem jedynym zgłoszonym kandydatem. Po mnie lista została zamknięta – mówi Lech Szabłowski. 
Na stanowisko prezes wybraki go wskazani przez poszczególne samorządy delegaci, którzy głosowali w środę rano. Andrzej Stypułkowski został wiceprezesem ŁFS, a do zarządu stowarzyszenia weszli także: Jan Olszewski przewodniczący Rady Miasta Łomża, Piotr Kłys wójt gminy Łomża, Jarosław Siekierko burmistrz Wysokiego-Mazowieckiego, Dariusz Latorowski burmistrz Grajewa, Józef Wiśniewski wójt gm. Kolno, Józef Zajkowski wójt Sokół i Małgorzata Gronostajska z gminy Rutki. 

Lech Szabłowski dobrze ocenia dotychczasową działalność  ŁFS. Podkreśla, że kilka dużych projektów, których organizacji podjęło się stowarzyszenie, nie udałoby się zrobić żadnemu z samorządów w pojedynkę, ani organizacjom pozarządowym. Wskazuje zrealizowane „miękkie”, szkoleniowe projekty unijne i zorganizowane wspólnie ze starostwem I Łomżyńskie Forum Gospodarcze. Mówi, że chciałby, aby ŁFS zaprosiło do współpracy samorządy z regionu, które dziś jeszcze nie są jego członkami. W powiecie łomżyńskim to gminy Miastkowo, Piątnica i Wizna. Chciałby – jeśli będzie taka możliwość – aby ŁFS podjęło się także realizacji unijnych projektów  „twardych”, czyli inwestycyjnych.

Statutowymi celami ŁFS są: 
- wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia,
- inicjowanie, przygotowanie i realizacja na terytorium zrzeszonych w Stowarzyszeniu gmin i powiatów wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów,
- pozyskiwanie i wykorzystywanie środków pomocowych Unii Europejskiej oraz innych krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych dla realizacji celów Stowarzyszenia,
- koordynowanie i wspieranie współpracy ponadnarodowej,
- wykonywanie zadań określonych w podpisywanych przez Stowarzyszenie umowach i porozumieniach,
- realizacja innych przedsięwzięć promujących ideę samorządności i integracji europejskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę