Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nie pij wody z kranu

Główne zdjęcie
Powiększa się obszar Łomży, w którym woda nie nadaje się do picia. W środowe popołudnie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podmieniło mapkę znacząco zwiększając obszar, na którym woda z kranu może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w wyniku pogorszenia jakości wody dostarczanej z sieci wodociągowej w rejonie ul. Wojska Polskiego (od ul. Sikorskiego do ul. Elbląskiej), ul. Żabiej, ul. Polnej, ul. Nowoprojektowanej, ul. Studenckiej w Łomży woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet. W innych rejonach miasta zaleca się przegotowanie wody przed spożyciem. Barbara Paprocka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży potwierdza, że w próbkach wody pobranej przy ul. Polnej stwierdzono obecność bakterii coli. - Od wczoraj woda jest chlorowana w całym mieście – mówi.

Barbara Paprocka podkreśla, że woda pobierana z ujęć przy ul. Rybaki i w Pogórzu jest dobrej jakości. Trwają poszerzone badania jakości wody w wodociągu w rożnych częściach miasta. Pierwsze bakterie coli w wodzie wykryto w ubiegłym tygodniu, ale były one tylko na przyłączu do Szkoły Podstawowej nr 5. Pobrane w poniedziałek próbki potwierdziły obecność bakterii także na innych ucięciach przy ul. Polnej. Dlatego zlecono MPWiK podjęcie działań ochronnych w postaci chlorowania wody podawanej do całej sieci miejskiej.  
- Mam nadzieję, że mieszkańcy mogą pić już bezpieczną wodę, tyle tylko, że dezynfekowaną – mówi pracownica sanepidu podkreślając, że w innych miastach do wodociągów podawana jest woda dezynfekowana, ale w Łomży takiej potrzeby nie ma. - Jeśli ktoś jest bardziej wrażliwy, to taką wodę przed spożyciem może jeszcze przegotować – dodaje  Barbara Paprocka.

Także MPWiK zapewnia, że trwają prace mające na celu poprawę jakości wody za pomocą instalacji chlorowania sieci wodociągowej na obszarze miasta Łomży w celu spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r.

Wyznaczono również obszar miasta  w rejonie ul. Wojska Polskiego (od ul. Sikorskiego do ul. Elbląskiej), ul. Żabiej, ul. Polnej, ul. Nowoprojektowanej, ul. Studenckiej w Łomży, w którym z woda z sieci wodociągowej może być używana wyłącznie  do prac porządkowych i spłukiwania toalet.   W innych rejonach miasta zaleca się przegotowanie wody przed spożyciem. 

Wykaz zastępczych punktów poboru wody
Woda butelkowana w pojemnikach 5l. dostarczana w godz. od 8:00 do 18:00 gotowa do spożycia:
– ul. Wojska Polskiego 161 przy budynku Poczty Polskiej,
– ul. Wojska Polskiego- parking parafii pw. św. Brunona,
– ul. Spokojna przy sklepie Satyr.
Przewoźny zbiornik na wodę ustawiony na parkingu przy budynku Urzędu Miasta przy ul. Polnej w Łomży. Kran czerpalny udostępniony całodobowo na terenie muszli koncertowej od strony ul. Rybaki w Łomży. Wkrótce uruchomione zostaną punkty czerpalne na hydrantach p.poż. przy ul. Nowogrodzkiej, ul. Sikorskiego w Łomży. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę