Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Bardzo potrzebna ulica Szmaragdowa

Ma tylko 500 metrów długości, ale po obu jej stronach stoi blisko 20 bloków. Ulica Szmaragdowa jeszcze niedawno była ulicą polną z jedynie krzywo ułożonymi płytami lotniskowymi. Teraz ma ma asfaltową jezdnię szerokości 6 metrów, kanalizację, oświetlenie i po bokach chodniki. - Łomża w tym kierunku będzie się rozwijała. W tej części ul. Szmaragdowej mieszka kilka tysięcy osób, mieszkańców Łomży – mówi podczas wtorkowego otwarcia nowej ulicy prezydent Mariusz Chrzanowski.

Budowa nowej ulicy Szmaragdowej ruszyła jesienią ubiegłego rok. Miejska inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu od spółdzielni mieszkaniowej i developera, którzy zbudowali osiedla po obu jej stronach. 
- Ta miedza między dwoma duży podmiotami już nie dzieli, tylko łączy – mówił Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży stojąc na środku nowej jezdni. 
Budowa ulicy kosztowała o 2,4 mln zł, SM „Perspektywa” na inwestycję dołożyła miastu 140 tys. zł, a firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński  260 tys. zł. Teraz jest szansa, że połowę wydatków na budowę ulicy Szmaragdowej zostanie miastu zwrócone w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jak informowano Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zaakceptował już takie rozwiązanie, ale musi jeszcze na nie zgodzić się premier Mateusz Morawiecki. Budowę ulicy Szmaragdowej w Łomży zrealizowała firma Ekotech z Wiśniewa pod Zambrowem.
Oddzielnie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sfinansowało (za ok. 240 tys. zł) budowę w ulicy  kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Początkowo zakładano, że przy ulicy Szmaragdowej powstanie chodnik i ciąg pieszo-rowerowy, ale ostatecznie na ścieżkę rowerową, w pozostawionym przed laty wąskim pasie drogowym, nie starczyło już miejsca. 

We wtorek w gronie miejskich VIP-ów odbyło się uroczyste otwarcie ulicy. Jak zwykle były przemówienia z gratulacjami i podziękowaniami. Standardowo kilkanaście osób ciasno ustawiło się na ulicy do przecięcia wstęgi. Z tradycyjnych obrządków na tego typu uroczystościach zabrakło tylko poświęcenia nowej ulicy, tych którzy ją budowali i którzy będą z niej korzystać. 

zobacz: Czekają na prawdziwą ulicę

230804070022.gif
Foto:
Foto: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Foto:
Foto:
Foto: Przewodniczący Rady Miasta Jan Olszewski, poseł Bernadeta Krynicka, wiceprezydent Andrzej Garlicki, prezydent Mariusz Chrzanowski, prezes SM Perspektywa Leszek Konopka
Foto: Prezes SM Perspektywa Leszek Konopka
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę