Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Narew blisko rekordu płytkości

Główne zdjęcie
Wejście do portu w Łomży

Wysokie temperatury i ponowie brak większych opadów sprawiają, że poziom wody w rzekach regionu spadł do wyjątkowo niskich. We worek rano Narew na wodowskazie w Łomży miała 76 cm głębokości. To tylko 12 cm więcej niż wynosi zanotowany rekord jej płytkości. Ten padł w sierpniu 2015 roku.

Według danych hydrologicznych na Narwi, ale także Biebrzy czy Pisie przepływ wody jest poniżej średniego niskiego przepływu (SNQ). Ten w przypadku Narwi w okolicy Łomży wynosi 25,6 m3/s, a obecnie to tylko 17,4 m3/s. Sytuacja jest tak zła, że kilka dni temu zdecydowano się na piętrzenie wody w Narwi na potrzeby Elektrowni ENERGA Ostrołęka S.A. Zbudowano tam jaz składający się z 3 niezależnych sekcji piętrzących, każda o szerokości 20 m, z uwagi na niskie stany wód i konieczność ich podpiętrzenia, w ostatni czwartek (27 czerwca) zostały zamknięte wszystkie sekcje jazu.

Synoptycy na najbliższe dni zapowiadają spadek temperamenty – maksymalnie do 21°C, ale póki co większych opadów  deszczu nie prognozują. Mogą one pojawiać się miejscami i przelotnie. Większe nasilenie opadów jest możliwe jedynie w trakcie burz.   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę