Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Napadł z nożem na STS, wpadł na patrol rowerowy

Główne zdjęcie
Zatrzymany 43-latek podejrzany jest o napad z nożem na punkt bukmacherski przy Starym Rynku w Łomży (fot. KMP Łomża)

Po niespełna tygodniu poszukiwań policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na punkt bukmacherski STS na Starym Rynku w Łomży. W poprzednią niedzielę około godziny 16. mężczyzna z nożem wszedł do lokalu i zażądał wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu uciekł nie krzywdząc pracownicy punktu. - Intensywna praca łomżyńskich funkcjonariuszy, pozwoliła na ustalenie osoby, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży ujawniając, że 43-latek został zatrzymany w piątek przed wieczorem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Natychmiast po zdarzeniu została wezwana policja, która rozpoczęła poszukiwania napastnika. Przez tydzień policjanci nie udzielali w sprawie praktycznie żadnych informacji.   
- Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i prowadzą czynności zmierzające do ujęcia sprawcy – powtarzała Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.
Dopiero dziś policjantka potwierdziła, że ujęto mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego rozboju.  Zatrzymania 43-latka dokonał policyjny patrol rowerowy w piątek późnym popołudniem. Podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łomży, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Łomży o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego areszty na trzy miesiące. Sąd do tego wniosku się przychylił i 43-latek tam spędzi najbliższy okres. 
Czyn którego dopuścił się napastnik, to – zgodnie z kodeksem karnym – rozbój, za który grozi surowa kara – nawet do 12 lat więzienia.
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę