Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Droga się roztopiła...

We wsi Truszki na terenie gminy Śniadowo przejeżdżające samochody zwijają z jedni asfalt – zaalarmowali mieszkańcy. W środę rano faktycznie nawierzchnia jezdni prowadzącej przez wieś niemalże spływała i kleiła się do wszystkiego. Czasami za przejeżdżającym pojazdem w jezdni potrafiła zostać dziura, a „asfalt” płatami kład się obok. - Tragedia z tą drogą tam się dzieje – mówi wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski. - Ale to nie moja droga, tylko powiatu. Już alarmowałem, mieli to przysypać.

Mieszkańcy Truszek opowiadają, że kilka lat temu w ramach naprawy jezdni wylano na wierzch coś w rodzaju smoły i posypano to grysikiem. Potwierdza to także wójt Śniadowa, mówiąc że to było tzw. „powierzchniowe utrwalenie” drogi. To przez wiele lat była jedna z podstawowych i tańszych technologii drogowych. Jak wskazują drogowcy metoda jest skuteczna przy małym i średnim natężeniu ruchu, ale kiepsko wytrzymuje ruchu pojazdów ciężarowych. 
- Dzisiaj nawet na wsiach odbywa się ruch dużych i ciężkich pojazdów – zwraca uwagę wójt Śniadowa wskazując, że to może być przyczyna kiepskiego stanu drogi przez wieś Truszki. 
Do „degradacji” nawierzchni jezdni przez wieś niewątpliwie przyczyniła się także pogoda. Wysokie temperatury w tym roku przyszły już w maju, a czerwcowe sprawiły, że jezdnia dosłownie  rozpływa się. Rozgrzane „lepiszcze” przykleją się nawet do butów chodzących po niej ludzi, a samochody łapią je na koła, ale także podwozie i karoserie. W tej sposób w jezdni powstają dziury i wyboje, a na samochodach zanieczyszczenia trudne do usunięcia. 

Z kierownictwem Powiatowego Zarządu Drug Powiatowych w Łomży nie udało nam się skontaktować. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę