Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Artystyczny happening w Parku

Kolorowo, gwarnie i wesoło zrobiło się w środowe popołudnie w Parku Jana Pawła II. Stało się tak dzięki akcji „Hura Kultura!“ Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, promującego swe kulturalne inicjatywy i zapraszającego mieszkańców do aktywnego w nich udziału. – Ta akcja ma szersze podłoże, bo okazuje się, że po 40 latach nie wszyscy w Łomży wiedzą, gdzie jest miejski dom kultury! – mówi jego dyrektor Krzysztof Zemło. Dlatego na koniec barwny korowód przeszedł ulicami miasta aż do siedziby MDK przy ulicy Wojska Polskiego 3, a na pobliskim trawniku wyrosły kolorowe litery, składające się na hasło happeningowej akcji.

Upał w środę wciąż był bezlitosny, ale na trawniku nieopodal basenu już kilka minut po rozpoczęciu akcji zgromadziło się około 30 osób. Prym wśród nich wiedli pracownicy MDK-DŚT z Anną Bureś i Przemysławem Karwowskim na czele, ale w akcję z malowaniem liter zaangażowali się też inni członkowie emdekowskiej ekipy. Skutecznie zachęcali też do udziału licznych przechodniów w różnym wieku, przede wszystkim dzieci i młodzież, których do malowania wyciętych ze styropianu liter wcale nie trzeba było namawiać. – To bardzo ciekawe, fajnie, że coś się tu dzieje – słyszało się głosy, a dzieci nie kryły zadowolenia z dodatkowej, nieplanowanej atrakcji, chociaż w przypadku tych najmłodszych zabawa nierzadko kończyła się poplamionymi farbami ubraniami. Dorośli reagowali z większą rezerwą, zdarzały się nawet paniczne rejterady, ale zarówno plastyczny happening, jak i muzyka w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych i perkusyjnych Funkasanki Camp prowadzonych  w MDK przez Annę Kaptór i Przemysława Starachowskiego intrygowały, budziły zaciekawienie i przyciągały gapiów. 
– Jest to również jeden z etapów uczestnictwa naszej placówki w ogólnopolskiej akcji – wyjaśnia  Krzysztof Zemło. – Wygraliśmy jeden z grantów, nazywa się to „Zaproś nas do siebie!“ i jest to forma ogólnopolskich warsztatów, w których uczestniczy kilkanaście domów kultury. Wymieniamy się doświadczeniami i diagnozujemy problemy z kulturą w miejscach w których pracujemy. Stąd też wymyślanie różnych działań, żeby wyjść z kulturalną ofertą na zewnątrz, z propozycjami i informacjami o tym co robimy na co dzień i podczas wakacji. 
Tu na plan pierwszy wysuwa się zdecydowanie Café Kultura, inicjatywa MDK-DŚT już po raz trzeci z rzędu mająca ożywić łomżyńską starówkę. Tegoroczna edycja w dniach 2-11 sierpnia będzie jeszcze bogatsza, bowiem poza bezpłatnymi koncertami, między innymi jazzowymi, country, reggae, r&b/soul, funky, folkowymi czy rockowymi, gdzie gwiazdami będą słynna Kapela Brodów czy Tymon Tymański, zaplanowano też „Kulturalny piknik“ w dniach 5-8 i 12-14 sierpnia. 
Będzie to również cykl bezpłatnych imprez i zajęć w tym samym miejscu co Café Kultura, to jest przed Galerią Pod Arkadami, ale adresowanych do dzieci: plastycznych, artystycznych czy ruchowych. Odbędą się też dwie odsłony „Teatr Café“: 4. sierpnia w niedzielę Walny Teatr przedstawi „Przygody kropli wody“, zaś po tygodniu Teatr Falkoshow zaprezentuje spektakl „O szewczyku, co smoka wawelskiego pokonał“. Wstęp na spektakle oraz towarzyszące im warsztaty teatralne jest również bezpłatny, a wszelkich informacji udziela MDK-DŚT pod numerem 086 216 32 26.  

Wojciech Chamryk 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę