Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowy rekord ciepła

Główne zdjęcie
35,6°C - rekordowo wysoka temperatura w czerwcu

Wczoraj przed godziną godziną 15. w Łomży było 35,6°C. Taką rekordową temperaturę powietrza zmierzyła stacja meteorologiczną Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łomży. To oznacza, że pobity miał zostać dotychczasowy rekord czerwcowej temperatury zanotowanej w mieście. Ten wynosi 33°C i został ustanowiony w 1997 roku.

Według pomiarów stacji MCZK w Łomży wczoraj w samo południe w Łomży było 33°C, ale temperatura ciągle rosła. Przed godzin 14. przekroczyła 34°C, a ok. godziny 14.30 – 35°C. Rekordowo wysokiego pomiaru dokonano o godzinie 14.50. Temperatura powietrza osiągnęła wówczas 35,6°C. Późniejsze wyniki były już nieco niższe, ale jeszcze przed godziną 17. pomiary wskazywały, że temperatura powietrza wynosi blisko 35°C. 

Nieco inaczej wyglądają wyniki pomiarów temperatury ze stacji należącej do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, która znajduje się  w Marianowie koło Piątnicy. Ona udostępnia pomiary temperatury co godzinę. W środę w samo południe wskazywała 30,8°C. O godz. 13.00 było już 31,3°C, o 14.00 - 31,7°C, a o 15.00 - 32,3°C. Najwyższa zanotowana tu temperatura padła o godzinie 16.00. Wówczas termometr stacji wskazały 32,8°C.  

Bez wątpienia 26 czerwca 2019 roku był dniem z najwyższymi temperaturami powietrza zarejestrowanymi w czerwcu tego roku w regionie Łomży. Czy udało się pobić rekord wszech czasów - z 29 czerwca 1997 roku gdy, według danych foreca.com, zanotowano w Łomży 33°C – okaże się za jakiś czas, gdy serwery tego międzynarodowego serwisu zaktualizują dane o pomiary tegoroczne.

Według danych foreca.com rekordowa  temperatura zanotowana w Łomży wynosi 38°C i miała paść w lipcu 1994 roku. Lipiec to zwykle najcieplejszy miesiąc w roku. Średnia temperatura powietrza jest w Łomży o 2°C wyższa niż w czerwcu.  

Póki co zrobiło się znacząco chłodniej. Dziś temperatura maksymalna wynieść ma tylko 23°C, a jutro 21°C. Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Wiatr zachodni i północno-zachodni dość silny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Jutro w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Wiatr ma być nieco mniejszy. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę