Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Jest rekord ciepła(?), będą burze!

Po godzinie 13. temperatura powietrza zmierzona przez stację meteorologiczną Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łomży wyniosła 33,8°C i rosła. To – przynajmniej tak wskazują archiwa internetowe – rekordowo wysoka temperatura zanotowana w Łomży w czerwcu. Dotychczasowy rekord wynosić miał 33°C i został ustanowiony w 1997 roku. Tymczasem synoptycy na wieczór zapowiadają gwałtowną zmianę pogody i ostrzegają przed burzami z gradem.

Gdy w Łomży stacja MCZK wskazywała 33,8°C w Marianowie koło Piątnicy stacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy pokazywała „tylko” 31,3°C i była to najwyższa temperatura zanotowana tu w tym roku. 

Tymczasem synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW zapowiadają zmianę pogody i ostrzegają przed burzami z gradem, które nad region maja nadciągnąć dziś wieczorem. Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Maciej Maciejewski, nadejścia nawałnic m.in. nad Łomżę i okoliczne powiaty spodziewa się od godziny 19:00. Burzowa atmosfera nad regionem ma utrzymać się do jutrzejszego poranka. W tym czasie synoptyk prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 do 20, lokalnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Miejscami możliwy grad, a burzom towarzyszyć mają silne porywy wiatru do 90 km/h. 

Spodziewanemu zjawisku synoptyk nadał pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia określił na 80%.

Jutro w regionie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Możliwe słabe burze, ale przede wszystkim znacznie chłodniej - temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę