Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Chrzanowski z votum zaufania i absolutorium

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dostał jednomyślne 23 głosami „za” votum zaufania od radnych miejskich. Głosowanie nad votum było finałem „debaty nad raportem o stanie miasta za 2018 rok”. Przedstawiony przez prezydenta dokument ma 120 stron. Żaden z radnych nie chciał zabierać głosu w dyskusji nad „Raportem”, ale okazję do wypowiedzenia się na sesji wykorzystało kilkunastu mieszkańców, przede wszystkim seniorów i działaczy sportowych.

„Debata”, która odbyła się podczas środowej sesji nie dotyczyła bezpośrednio przedstawionego przez prezydenta Raportu. Mieszkańcy Łomży, którzy wypowiadali się, mieli przede wszystkim pytania. Dopytywali m.in. o to co z prowadzonymi remontami hali targowej na Starym Rynku, dworca autobusowego, czy sali filharmonii. Przedstawiciele seniorów przede wszystkim dziękowali prezydentowi za dotychczasowe wsparcie, co szczególnie mocno wyrażała Elżbieta Grzanka, ze związku emerytów i rencistów. „Łomża zmierza we właściwym kierunku, bo w wyborach wybrała znakomitego zarządcę” - mówiła. 
Inni seniorzy dziękowali, ale i prosili o większe pomieszczenie dla klubu seniora, z którego codziennie korzysta około 200 osób, o barierki przy schodach na muszli koncertowej, dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej czy nazwy ich przystanków. 
Sportowcy pytali o podział miejskich środków na sport, o to czy będzie wybudowana hala pneumatyczna (balon), i co dalej z ŁKS-em Łomża. Było także słychać głos „wojenki” w środowisku o podział miejskich środków. Dariusz Wojtkowski mówił o sportowych „przedsiębiorcach”, którzy z miejskich środków „zrobili sobie perpetuam mobile”, przez co dyskryminowane mają być inne dyscypliny.
Iwona Gryczewska, prezes GUKS „Dwójka” Łomża, w trakcie wystąpienia poinformowała, że zespół ze względu na brak środków finansowych rezygnuje z gry w I lidze piłki ręcznej kobiet. Prosiła władze miasta o pomoc w zorganizowaniu wsparcia łomżyńskiego sportu przed lokalnych przedsiębiorców i o możliwość zwolnienia klubów sportowych z opłat za wynajmowane sale gimnastyczne szkół na treningi. Mówiła, że w przypadku „Dwójki” te koszty pochłonęły 53%  dotacji jaką klub otrzymał z budżetu miasta.
Były także po jednym wystąpieniu z pytaniami dotyczącymi możliwości rozwoju ekonomii społecznej oraz przedsiębiorczości i terenów inwestycyjnych w Łomży. 
Do wystąpień mieszkańców odnieśli się prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki, po czym radni jednomyślnie – 23 głosami „za” - formalnie udzielili prezydentowi votum zaufania. Chwilę później radni miejscy, także bez dyskusji i także jednomyślnie, zatwierdzili sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu miasta za 2018 rok i udzielili prezydentowi Chrzanowskiemu absolutorium.
- Dziękuję za dyskusję na komisjach – mówił prezydent dziękując radnym za takie głosowanie. - To wyraz zaufania. Mam nadzieję że ta nasza współpraca, która jest, będzie nadal tak dobrze się układała – mówił prezydnet Chrzanowski. 

Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę