Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ciepło dużo droższe... w wodzie

Pod koniec kwietnia, czyli praktycznie po sezonie grzewczym Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wprowadziło w życie wysoką podwyżkę cen dostarczanego do mieszkań ciepła. Aby odczuć podwyżkę mieszkańcy Łomży nie muszą czekać do zimy. Od poniedziałku Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wprowadza podwyżkę opłaty za podgrzanie ciepłej wody użytkowej, czyli lejącej się z kranu. Jej cena wzrasta o kilkanaście procent.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to pierwsza i największa spółdzielnia w mieście. W jej zasobach – 185 blokach i ok. 40 domach jednorodzinnych, mieszka około połowy mieszkańców Łomży. Od 1 lipca mieszkańcy ŁSM za podgrzanie wody będą płacić już po 16,51 zł brutto za 1 m3. To o ponad dwa złote więcej niż ta opłata wynosi dotychczas, czyli podwyżka wyniesie 14%.  O podwyżce informują ogłoszenia wywieszone na klatkach schodowych bloków. Jest tam także podane uzasadnienie podwyżki. Według zarządu ŁSM wzrost opłaty za podgrzanie wody podyktowany jest wprowadzeniem przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży z dniem 24 kwietnia tego roku nowego taryfikatora zwiększającego cenę ciepła. Jak przypomniano ceny 1 GJ energii cieplnej wyprodukowanej przez MPEC wzrosła aż o 35%.

Po wprowadzanej od lipca podwyżce opłaty za podgrzanie wody wzrosną koszty m.in. letnich kąpieli. Doliczając cenę wody i ścieków za metr sześcienny ciepłej wody mieszkańcy ŁSM będą musieli zapłacić już ponad 25 złotych. 

Zobacz: Ciepło w Łomży staje się dużo droższe 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę