Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Za napad na STS może grozić do 12 lat więzienia

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w niedzielę po południu napadł na punkt bukmacherski STS na Starym Rynku w Łomży. Dziś policjanci potwierdzają nasze wczorajsze informacje, że mężczyzna miał przedmiot przypominający nóż i zażądał wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu uciekł nie krzywdząc pracownicy punktu.

Jak informuje Ewelina Szlesińska ZKMP w Łomży informację o zdarzeniu policjanci otrzymali po godzinie 16. Ze względu na dobro prowadzonych czynności nie są podawane szczegółowe informacje zarówno o napastniku jak i całym zdarzeniu. 
- Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i prowadzą czynności zmierzające do ujęcia sprawcy – mówi policjantka potwierdzając jedynie, że sprawca posługiwał się „przedmiotem przypominającym nóż” i zażądał wydania pieniędzy. 

Czyn którego dopuścił się napastnik, to – zgodnie z kodeksem karnym – rozbój:
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę