Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
logo województwa podlaskiego

Założył marszałek Zgrzywa, zrewitalizował wicemarszałek Olbryś

Główne zdjęcie
Sławomir Zgrzywa, Bogusław Dębski i Marek Olbryś

W budynku Urzędu Pracy przy ul. Nowogrodzkiej od 20 lat działa (niemal bez przerwy) Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego. Utworzono je gdy Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku kierował Sławomir Zgrzywa z Łomży. Przez lata istniało, ale niewiele w nim się działo. Teraz za sprawą pochodzącego z Łomży wicemarszałka Marka Olbrysia przeszło rewitalizację wizualną, ale ma także przejść gruntowną metamorfozę działania. - Chciałbym przede wszystkim, aby było to miejsce pomocne i użyteczne dla każdego mieszkańca Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Aby mógł po prostu przyjść, przedstawić swoją sprawę, uzyskać pomoc od razu lub przynajmniej informację, co powinien zrobić... - mówi wicemarszałek Olbryś.

Lech Szabłowski, Sławomir Zgrzywa, Bogusław Dębski,  Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki
Lech Szabłowski, Sławomir Zgrzywa, Bogusław Dębski, Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki
Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki
Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki
Lech Szabłowski, Sławomir Zgrzywa, Bogusław Dębski,  Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki
Lech Szabłowski, Sławomir Zgrzywa, Bogusław Dębski, Marek Olbryś, Jacek Piorunek i Andrzej Garlicki

W ponownym otwarciu biura Urzędu Marszałkowskiego w Łomży ze strony władz województwa uczestniczyli: Bogusław Dębski przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś wicemarszałek i radny województwa, oraz Jacek Piorunek dziś radny wojewódzki, ale wcześniej wieloletni członek zarządu województwa. Byli też zaproszeni goście: Lech Marek Szabłowski starosta łomżyński, Andrzej Garlicki zastępca prezydenta Łomży, oraz : Sławomir Zgrzywa, pierwszy marszałek województwa podlaskiego.
- Jego zasługa jest zorganizowanie tego biura i chcemy z tego biura korzystać – mówił przewodniczący Bogusław Dębski wskazując, że ma to być miejsce spotkań radnych województwa okręgu łomżyńskiego z mieszkańcami, wyborcami.
- To biuro funkcjonowało w zależności od tego jak chcieli pracowania poszczególni radni – mówił były marszałek Zgrzywa wskazując, że tu rozmowy o tworzeniu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadził jego pełnomocnik prof. Kazimierz Pieńkowski.
- To jest stara formuła, ale w nowym wydaniu – mówił wicemarszałek Marek Olbryś, którego staraniem wyremontowano i na nowo urządzono łomżyńskie biuro Urzędu Marszałkowskiego. - Jako radni i reprezentanci samorządowej administracji województwa przekazujemy jasny sygnał: jesteśmy do dyspozycji - dodawał wskazując, że mogą tu być organizowane dyżury czy spotkania wszystkich radnych wojewódzkich, ale także spotkania z urzędnikami Marszałkostwa.
- Ręczę, że nie stanie się to biuro jednej partii politycznej – mówił radny wojewódzki Jacek Piorunek. - Może to zalążek ustanowienia delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Łomży wtedy będzie to miało jeszcze większy sens – dodawał postulując organizację tu cyklicznych spotkań z urzędnikami o funduszach unijnych.
Wicemarszałek Olbryś odpowiadał, że tak będzie.
- A jak życie pokaże, że to się sprawdza, będziemy to rozwijać i być może, że tu jakaś delegatura powstanie. To jest niewykluczone, bo Białystok to nie jest całe województwo – mówił Marek Olbryś.

Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego mieści się na drugim piętrze (pokój 202) budynku Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Zaprasza w poniedziałki w godzinach 8:00 – 15:00.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę