Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Piątkowa dyspensa od pokarmów mięsnych

Główne zdjęcie
ks. bp Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 21 czerwca 2019 r.

„Mając na uwadze szczególny charakter dnia 21 czerwca - piątek - przypadający w tradycyjnej oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego,  udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji – czytamy w dokumencie opublikowanym przez Kurię Biskupią w Łomży.
Biskup  Janusz Stepnowski zachęcam jednocześnie wiernych do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

Dekret biskupa w sprawie piątkowej dyspensy ma być czytany w kościołach w ramach ogłoszeń duszpasterskich w Uroczystość Bożego Ciała. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę