poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Kurpiowscy artyści

Ponad 70 wykonawców indywidualnych, par i zespołów brało udział w tegorocznych Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej. te odbywały się w niedzielę w ramach XXVI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Występy kurpiowskich artystów obserwowało setki widzów, a oceniało trzyosobowe jury, które pomiędzy najlepszych rozdzieliło nagrody ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego oraz Bogumiłę i Marka Olbryś.

Jury w składzie: Małgorzata Jędruch-Włodarczyk – członek jury, dziennikarka, producentka muzyczna, Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia oraz  Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:
zespoły śpiewacze – grupa dorosłych
I nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli, Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej – Kobiety, Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Mężczyźni
II nagroda: „Kurpiowszczyzna Senior” Grupa Kobiet z Myszyńca, Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu – Kobiety, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
III nagroda: Zespół Śpiewaczy Kobiet „Pniaki i krzaki” z Lelisa, Zespół Śpiewaczy z Kuzi – Kobiety
Wyróżnienie: Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Białe”, Grupa Śpiewacza Kobiet – Kurpiowszczyzna z Myszyńca, Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:
I nagroda: „Poziomecki”, „Kurpiki” z Wykrotu
II nagroda: Grupa Śpiewacza „Carnionecki”, Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
III nagroda: Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Białe”, Wyróżnienie Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża”

zespoły folklorystyczne - dorośli:
I nagroda  - Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna”
III nagroda - Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa
nagroda specjalna - Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej „Gościniec” z Grodna

zespoły folklorystyczne – dzieci i młodzież:
II nagroda - Zespół Folklorystyczny „Pniaki i krzaki”
Wyróżnienie: Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”, Zespół Taneczny z Nowogrodu, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

soliści śpiewacy – dorośli:
I nagroda: Elżbieta Kasznia, Stanisław Archacki, Krystyna Pawelczyk
II nagroda: Weronika Gwiazda, Eugenia Kuliś
III nagroda: Paweł Dąbkowski, Hanna Ksepka 
Wyróżnienie: Jadwiga Dziczek, Anna Kulas „Kurpiowszczyzna”, Ewa Łępicka

soliści śpiewacy - grupa dzieci i młodzieży:
I nagroda - Emilia Dzieżyk
II nagroda  - Adam Szydlik
III nagroda: Kamil Mróz, Alicja Chojnacka z ZPiT „Kurpie Białe”

gawędziarze - dorośli:
I nagroda - Władysław Gwiazda
II nagroda - Michał Piotr Grzegorczyk
Wyróżnienie  - Hanna Brodowska

gawędziarze - dzieci:
I nagroda - Alicja Drężek
III nagroda - Mateusz Dziczek

soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:
I nagroda - Ryszard Maniurski
II nagroda - Jan Kania
III nagroda - Dariusz Jedwabnik

soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:
I nagroda - Radosław Ropiak
III nagroda: Adam Sadłowski, Dawid Sutkowski, Karol Sadłowski
wyróżnienie: Tomasz Geryk, Kacper Piórkowski, Paulina Żyra, Wiktoria Julia Zielińska, Natalia Zadroga

kapele - dorośli:
I nagroda: Kapela Grzesia, Kapela „Łysozianie”
II nagroda: Kapela Jana Kowalczyka, Kapela Jana Kani z Turośli
III nagroda - Kapela „Bałdygowie”
Wyróżnienie - Kapela Kurpiowska ROK
Nagroda specjalna im. Heleny i Bolesława Olbryś – Kapela „Miód na serce”

kapele - dzieci:
Wyróżnienie „Kurpiowskie smyczki” ROK-ŁTM

Pary taneczne - dorośli:
I nagroda Teresa Andrzejczyk i Mariusz Pliszka
II nagroda Zuzanna Lis i Henryk Dziczek

191129105325.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę