Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziki do odstrzału

Główne zdjęcie
Mapa z zaznaczonymi tegorocznymi przypadkami ASF: żółta kropka u dzików, czerwona u świń w gospodarstwach rolnych

Powiatowi lekarze weterynarii z piwotów kolneńskiego i grajewskiego zlecili sanitarne odstrzały dzików. W ciągu miesiąca myśliwi muszą odstrzelić co najmniej 23 dziki. To działania związane z ochroną przez ASF. W regionie choroby nie notowano do miesięcy, natomiast w ostaniom czasie stwierdzono przypadku chorych dzików na terenach m.in. powiatu piskiego.

Na terenie powiatu kolneńskiego odstrzelonych ma być 15 dzików. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolnie Katarzyna Waszkiewicz zleciła przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze obwodu łowieckiego nr 98, 99, 100, 101, 102, 103, 117, 118, 119.  
W przypadku powiatu grajewskiego odstrzał sanitarny dotyczy 8 sztuk dzików w obwodach łowieckich nr 68, 83 i 85. W obu przypadkach ostrzały należy wykonać w terminie do dnia 15 lipca 2019 r..
Tusze odstrzelonych dzików mają niezwłoczne zostać dostarczenie do miejsc wskazanych przez Powiatowych Lekarzy Weterynarii. Myśliwi zobowiązani są także do niezwłocznego zgłaszania im  każdego przypadku padnięcia dzika.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę