Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czym jest czek giro i do czego służy?

Czy do wzięcia pożyczki niezbędne jest konto bankowe? Jak się okazuje – niekoniecznie. Niektóre firmy oferują bowiem pożyczki na czek giro.

Większość firm pożyczkowych przyznanie finansowania uzależnia od tego, czy klient posiada konto bankowe. Dla niektórych pożyczkobiorców okazuje się to jednak sporym problemem. Przelanie przyznanej kwoty na rachunek rodzi pewne problemy, jeśli przeciwko klientowi toczy się egzekucja komornicza lub gdy ten nie chce, by po pożyczce został ślad na wyciągu. Warto też pamiętać, że nie wszyscy posiadają konto bankowe.

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie takich problemów. Chodzi o oferowane przez część pożyczkodawców pożyczki na czek giro. Na czym one polegają? Jak działa sam czek? W ofercie których firm znajdziemy takie produkty finansowe i jak wybrać najkorzystniejszą propozycję? Na te pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czek giro – co to jest?

Omówienie tematu warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest czek giro. Jego nazwa pochodzi z języka włoskiego i oznacza obrót. Jak nietrudno się domyślić, służy on do obrotu gotówką – umożliwia wypłacenie pieniędzy. Wykorzystuje on pocztowy system płatności, a więc wypłata środków w naszym kraju możliwa jest jedynie w placówkach Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego.

Warto pamiętać, że czek giro może zrealizować tylko osoba, na którą został wystawiony. Udając się na pocztę lub do banku należy więc zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz sam czek – o ile ten został wystawiony. Niektóre firmy oferujące pożyczki online rezygnują bowiem z papierowego dokumentu, przesyłając klientowi SMS-a z instrukcjami oraz numerem czeku, który wystarczy podać podczas wypłaty gotówki.

Pożyczki na czek giro

Jak widać, do realizacji czeku giro nie jest wymagane konto bankowe. To sprawia, że pożyczki z odbiorem na poczcie, mimo upowszechnienia się bankowości elektronicznej, nadal cieszą się zainteresowaniem. Są doskonałym rozwiązaniem gdy:

  1. konto zajął komornik: klient może sfinansować niezbędne wydatki bez obaw o to, że pożyczone pieniądze trafią do wierzyciela;

  2. chcemy zachować pożyczkę w tajemnicy: wypłacając pieniądze czekiem giro, nie musimy obawiać się, że o pożyczce dowie się osoba, z którą dzielimy konto – na przykład współmałżonek;

  3. nie mamy konta bankowego: te w przypadku wielu pożyczek jest potrzebne nie tylko do przelania pieniędzy, ale też potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub specjalnej aplikacji. Oznacza to, że osoby, które nie posiadają konta, w większości firm nie uzyskają finansowania;

  4. zależy nam na czasie: czek możemy zrealizować od razu po otrzymaniu dokumentu lub kodu

Jak wybrać pożyczkę na czek?

Choć pożyczki na czek giro nie są tak popularne, jak produkty wymagające podania numeru konta bankowego, nadal możemy znaleźć je w ofercie kilku firm. Udzielają ich między innymi AASA, SuperGrosz, ŁatwyKredyt.pl, ratka.pl czy KredytOK. Poszczególne oferty różnią się między sobą maksymalną wysokością finansowania, okresem kredytowania i wielkością kosztów. W wyborze oferty najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb pomogą internetowe porównywarki.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę