Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem

Do obowiązującego od kilku dni ostrzenia przed upałami drugiego stopnia teraz synoptycy dodali ostrzeżenie przed burzami z gradem, którym także nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Nawałnice mają nadciągnąć po godzinie 17. Mogą być duże ulewy, gradobicia i silny wiatr.

Ostrzeżenie wydała Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Obowiązuje na terenie całego województwa podlaskiego od godz. 17.00 do jutra do godz. 7.00. W tym czasie prognozuje ona wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Miejscami może także spaść grad, a wiatr w porywach osiągać prędkość do 115 km/h.  Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska synoptyk określiła na 80%.

Nadanie przez synoptyk drugiego stopnia zagrożenia tych nawałnicom oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.  

Przypominamy, że cały czas, od wtorkowego południa do piątkowego wieczoru, obowiązuje w Łomży i najbliższej okolicy ostrzeżenie przed upałami, którym synoptycy także nadali drugi stopień zagrożenia.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę