Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

W dzień upalnie, a wieczorem mogą przyjść burze

Główne zdjęcie
Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

Wczoraj najwyższa zanotowana na terenie województwa podlaskiego temperatura przez IMGW -PIB wynosiła 33,7°C. Tyle było w Bondarach. W Marianowie koło Piątnicy 31,2°C. Na dziś synoptycy zapowiadają kolejne upały od 31°C do 33°C, a wieczorem w regionie łomżyńskim możliwość burz lokalnie z gradem.

Synoptyk dyżurny białostockiego Biura Prognoz IMGW-PIB Karolina Kierklo, na czwartek dla regionu prognozuje bezchmurny ranek, a później zachmurzenie małe i umiarkowane. Późnym popołudniem i wieczorem okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem, głównie na zachodzie i północy województwa. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 30 mm. Wiatr który przez cały dzień będzie słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w czasie burz przybierze na sile. Możliwe porywy do 80 km/h.
W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. 

W piątek ma być nieznacznie mniej gorąco. Temperatura od 27°C na północy do 31°C na krańcach południowo-wschodnich województwa. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w drugiej połowie dnia. Miejscami przelotne opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 15 mm. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę