Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mistrzowie AgroLigi

Główne zdjęcie
Fot. Krzysztof Sitkowski / Prezydent.pl

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska w gminie Kolno zostali wicemistrzami finału krajowego AgroLigi 2018. Puchar odebrali w Pałacu Prezydenckim z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. W finale wyróżniono ponad 30 gospodarstw i przedsiębiorstw z całej Polski. W kategorii firmy Mistrzem Krajowym został ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół.

W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, udział wzięło już blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. Tegoroczna gala odbyła się w Belwederze 10 czerwca. W uroczystości wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.  W kategorii firmy Mistrzem Krajowym został ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół, która prowadzi sprzedaż i serwis ciągników oraz maszyn rolniczych i świadczy usługi w zakresie produkcji roślinnej.

W kategorii rolnicy, jeden z pięciu tytułów wicemistrza Agroligi trafił do rąk Państwa Mileny i Kamil Chodnickich z Kumelska. Ich 85-hektarowe gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka. Należące do nich stado liczy blisko 130 krów mlecznych o średniej wydajności 9 200 litrów w laktacji. Rolnicy utrzymują bydło w nowoczesnej wolnostanowiskowej oborze wyposażonej w dwa roboty udojowe, robot do czyszczenia ruszt, 2 czochradła, automatyczny mikser do gnojowicy, elektryczne kurtyny, oświetlenie ledowe, agregat prądotwórczy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę