Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Silne upały utrzymają się dłużnej

We wtorek o godzinie 13. temperatura powietrza w Łomży, według pomiarów Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, osiągnęła 31°C. W tym czasie termometry stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie koło Piątnicy wskazywały „tylko” 29,1°C. To temperatury mierzone w cieniu, a na słońcu jest dużo cieplej. Niektóre szkoły w Łomży już zdecydowały o skróceniu zajęć lekcyjnych do 30 minut. Tymczasem synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. Upały mają być silniejsze niż wcześniej prognozowano i utrzymać się dłużej

Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB zmienił wydane wczoraj ostrzeżenie przed upałami. Teraz dla całego województwa podlaskiego upałom nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Synoptyk wydłużył także o jeden dzień okres obowiązywania ostrzeżenia. Teraz ważne jest ono od wtorkowego południa do czwartku 13 czerwca do godziny 20. W przypadku regionu łomżyńskiego – miasto Łomża i powiaty: łomżyński, kolneński i zambrowski synoptyk Tomasz Siemieniuk prognozuje w tym terminie temperaturę maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, a w nocy minimalną od 18°C do 20°C.   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę