Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Impreza droższa niż wakacyjne patrole ratowników

Główne zdjęcie
Mecz samorządowców z artystami

„Atrakcje rozrywkowe i rekreacyjne” kosztowały 16 tysięcy złotych netto. Całe „świętowanie” niemal 25 tysięcy. Pomimo początkowej próby ukrycia władze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ujawniły koszty jubileusz 10-lecia. Impreza odbyła się ponad dwa tygodnie temu na stadionie miejskim, a główną atrakcją był mecz gwiazd miejskich z telewizyjnymi, za który trzeba było zapłacić.

24 maja po południu na stadionie przy ul. Zjazd tłumów świętujących nie było. Jeśli nie większość, to przynajmniej znaczną część widzów na trybunach stadionu stanowili łomżyńscy vip-owie – radni, dyrektorzy miejskich instytucji, samorządowcy z okolicznych gmin. W imprezie aktywnie uczestniczyli politycy, bo jubileusz MOSiR-u dobywał na kilka godzin nim nastała cisza wyborcza poprzedzająca wybory do Parlamentu Europejskiego. Niektórzy chcieli więc wykorzystać ją by zareklamować swoich kandydatów...
Główną atrakcją był wieczorny mecz gwiazd łomżyńskich z gwiazdami telewizyjnymi, czyli Reprezentacją Artystów Polskich. RAP wysoko ograł łomżyniaków, ale to m.in. za ich występ trzeba było zapłacić. Ile to tajemnica. Dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski początkowo nie chciał nawet ujawnić ile cała impreza kosztowała. 
- Koszty związane z organizacją imprezy były realizowane w ramach budżetu MOSiR zaplanowanego na organizację imprez w 2019 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży nie poniósł żadnych dodatkowych kosztów, które powodowałyby potrzebę zwiększenia planu wydatków na 2019 r. - podał zaznaczając, że „wobec braku  zgody nie  możemy udostępnić danych  dotyczących poszczególnych wykonawców z podaniem ich nazwy”.
Dopiero po „przypomnieniu” odpowiedź z kosztami imprezy przesłała pełniąca obowiązki głównej księgowej MOSiR. 
Koszty związane z organizacją 10-lecia MOSiR wyniosły łącznie:
1)   Usługi gastronomiczne - 2601,34 zł
2)   Atrakcje rozrywkowe i rekreacyjne - 16 000 zł
3)   Reklamy i promocja jubileuszu - 1212,60 zł
Koszty wydarzenia o łącznej wartości 19 813,94 zł zostały pomniejszone o kwotę 4660 zł otrzymaną od sponsorów – czytamy w przekazanej odpowiedzi.

Jak się okazuje, to ceny netto, czyli MOSiR zapłacił jeszcze więcej, bo należy do nich doliczyć 23% podatek Vat.

Wcześniej dyrektor Modzelewski tłumaczył, że „koszty wydarzenia, które zostały bezpośrednio pokryte przez sponsorów wyniosły 2200 zł”, a 2460 zł to zaś dochód MOSiR-u pochodzący z umowy na świadczenie usług reklamowych.

Warto dodać, że w tym roku MOSiR Łomża po raz pierwszy od lat nie będzie zapewniał opieki ratowników wodnych na plaży miejskiej na Narwią. Pieniądze na organizację tu tradycyjnego kąpieliska dostawał w ramach „swojego budżetu” z budżetu miasta. 
Tym razem, wobec braku ratowników MOSiR na plaży, prezydent Łomży zdecydował o zleceniu na zewnątrz „organizacji prewencyjnych patroli wodnych rzeki Narew w granicach administracyjnych Miasta Łomży”. Na tę usługę, wykonywaną codziennie, od 19 czerwca do 1 września 2019 roku w godzinach 11.00 – 19.00, przez dwuosobowy patrol ratowników, wyposażony w odpowiedni sprzęt, poruszający się  łodzią motorową, postanowił przeznaczyć kwotę 20 tys. zł brutto. To oznacza, że na swoją imprezę MOSiR wydał znacznie więcej pieniędzy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę