Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
logo województwa podlaskiego

Strażacy pojadą na zakupy

Główne zdjęcie
Strażacy ochotnicy podczas akcji gaszenia lasu

Niemal 185 tysięcy złotych trafi do strażaków ochotników z kilkunastu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin Jedwabne, Łomża, Nowogród, Śniadowo i Wizna. Pieniądze to dotacje jakie otrzymają z środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Radni sejmiku województwa zatwierdzili przedstawiony przez zarząd podział rekordowo wysokiej kwoty - 2 milionów złotych - pomiędzy gminy na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP. Ponad pół miliona złotych trafiło do naszych gmin, z zachodniej części województwa.

Zarząd Województwa Podlaskiego:  Marek Malinowski, Marek Olbryś (wicemarszałek), Artur Kosicki (marszałek), Stanisław Derehajło (wicemarszałek), Wiesława Burnos. (fot. UMWP/wrotapodlasia.pl)
Zarząd Województwa Podlaskiego: Marek Malinowski, Marek Olbryś (wicemarszałek), Artur Kosicki (marszałek), Stanisław Derehajło (wicemarszałek), Wiesława Burnos. (fot. UMWP/wrotapodlasia.pl)

Wicemarszałek województwa Marek Olbryś podczas posiedzenia sejmiku wyjaśniał, że złożono 110 wniosków o dofinansowanie, a 70 z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie. Wnioski były rozpatrywane przez komisję, w skład której weszli wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło i prezes wojewódzkiego związku OSP Andrzej Koc.
- Członkowie komisji chcieli podzielić te pieniądze tak, aby kwoty były satysfakcjonujące, aby dawały możliwość poważniejszych zakupów – mówił Marek Olbryś tłumacząc, że wybierając wnioski do dofinansowania członkowie komisji sprawdzali przede wszystkim czy jednostki były wcześniej dofinansowywane. - Nie jesteśmy w stanie wszystkich uszczęśliwić, ale to nie jest koniec naszego wsparcia, przecież będziemy je kontynuować – zapowiedział wicemarszałek Olbryś.

Wśród 70 dotowanych gmin znalazło się 5 z powiatu łomżyńskiego na łączna kwotę 185 tys. zł, 4 z powiatu kolneńskiego na kwotę 110 tys. zł, 6 z powiatu grajewskiego na 125 tys. zł i 3 z zambrowskiego na łączną sumę 145 tys. zł. To w sumie 565 tys. zł.
Z łomżyńskich gmin największą dotację otrzymała gmina Wizna. Gmina na zakup podnośnika koszowego dla strażaków z OSP Wizna. Wnioskowała o 70 tys. zł, a przyznana przez władze województwa dotacja wynosi 68 tys. zł. 
43 tys. zł dotacji otrzymała Gmina Jedwabne na szereg pomniejszych zakupów dla OSP Jedwabne. Na liście są m.in. kamera termowizyjna, prądnica, specjalistyczne ubrania strażackie, czy węże tłoczne. 
Podobne zakupy dla strażaków z OSP Gać, Stare Kupiski, Podgórze, Pniewo, Siemień Nadrzeczny ma dokonać Gmina Łomża. Przyznana jej dotacja z środków Urzędu Marszałkowskiego wynosi 37 tys. 550 zł. Strażacy mają za to otrzymać nowe ubrania, hełmy, ale także agregat prądotwórczy i rozpieracz ramienny do Holmatro.
Duże zakup sprzętu ratowniczo- gaśniczego planowała także Gmina Nowogród. Ona złożyła wniosek o dotację wynoszącą niemal 70 tys. zł, a przyznane wsparcie wynosi 25 tys. zł.
Dotację otrzymała także Gmina Śniadowo. To 10 tys. 500 zł na zakup motopompy szlamowej Honda WT 40X wraz z kompletem węży dla jednostki OSP Śniadowo.

W załączniku publikujemy pełną listę dotacji przyznanych przez władze województwa podlaskiego na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę