Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nagrody w ratuszu

Niemal 250 pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży otrzymało dodatkowo po 400 zł brutto. Pieniądze to nagrody wypłacone z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Od ubiegłego roku w Łomży są one „obowiązkowe” dla wszystkich pracowników ratusza.

Nagrody dla miejskich urzędników i pracowników obsługi z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Mariusz Chrzanowski wpisał do regulamin wynagradzania, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Potocznie nazywane „dniem samorządowca”, święto przypada 27 maja i ma upamiętniać pierwsze wybory samorządowe w Polsce z 27 maja 1990 roku. W łomżyńskim ratusz na grody z tej okazji mają otrzymywać prawie wszyscy pracownicy. Wykluczony z tego grona jest tylko ten, na którego w ciągu roku nałożono karę porządkową. 
W ubiegłym roku na nagrody z okazji dnia samorządowca prezydent Mariusz Chrzanowski przeznaczył nieco ponad 50 tysięcy złotych netto. W tym roku jest znacznie wyższa kwota. 
- 248 pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży otrzymało nagrody w wysokości po 400 zł brutto – podał Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, ze łączna kwota to 99 tys. 200 zł brutto. - Nagrody zostały wypłacone osobom, które pracują nie krócej niż pół roku oraz nie przebywają na długoterminowych urlopach (bezpłatnych, macierzyńskich, wychowawczych).

W ubiegłym roku prezydent Chrzanowski na nagrody dla pracowników ratusza wydał około pół miliona złotych. Większość nich polecił wypłacić już po wygranych wyborach samorządowych.

Zobacz: Rekordowe nagrody po wyborach


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę