Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Weterynarz i myśliwy zasiądą na ławie oskarżonych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy pod koniec ubiegłego roku z zimna krwią mieli zabić sukę i jej małe szczeniaki. Jeden z oskarżonych jest łomżyńskim weterynarzem, drugi to myśliwy. Weterynarza Andrzeja R. oskarżono o działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Do makabrycznego zdarzenia doszło na początku grudnia w jednej z wiosek z okolicy Jedwabnego. Zastrzelono sukę i zabito z premedytacją jej młode. Policjanci szybko zatrzymali osoby podejrzewane – jeden z nich to mieszkańcy gminy Jedwabne, który jest myśliwym, drugi to weterynarz z gminy Łomża. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo, które – jak informuje prokurator rejonowy Karolina Szulkowska - zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko obu mężczyznom. 
Oskarżenie dotyczy przestępstwa z artykułu 35. ustawy o ochronie zwierząt. Jego zapisy dotyczą odpowiedzialności karnej za zabijanie albo znęcanie się nad zwierzęciem. 

Art. 35. 1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Właśnie o takie zachowanie „ze szczególnym okrucieństwem” prokuratura oskarżyła łomżyńskiego weterynarza Andrzeja R. Sprawę będzie rozstrzygał Sąd Rejonowy w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę