Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Przeprowadzka z dworcem

Od soboty 1. czerwca, dworzec autobusowy w Łomży będzie przeniesiony na parking przy ul. Dworcowej, naprzeciwko wiaty Miejskiej Hali Targowej. W związku z tym nie będzie tam możliwości parkowania samochodów mieszkańców przyjeżdżających na zakupy na miejskie targowisko. Przeprowadzka związana jest z budową nowego dworca, która po ponad roku zaczyna wychodzić nad powierzchnię ziemi.

Jak przekazuje Łukasz Czech z  ratusza dotychczasowy parking w całości zostanie przeznaczony na funkcjonowanie tymczasowego dworca, do którego dojazd będzie odbywał się ulicą Dworcową. Wyznaczono na nim siedem stanowisk autobusowych dla wsiadających oraz trzy dla podróżnych wysiadających. Wydzielono także dziesięć dodatkowych miejsc na potrzeby taksówek.
Miejski urzędnik podkreśla, że w okresie funkcjonowania tymczasowego dworca na parkingu nie będzie możliwości parkowania w tym miejscu innych samochodów. 
- W okolicach Miejskiej Hali Targowej parkowanie możliwe jest tylko w wyznaczonych miejscach – zaznacza Łukasz Czech prosząc o szczególne zwrócenie uwagi na ustawione nowe znaki drogowe. - Informacja dworcowa oraz kasa biletowa PKS Nova pozostają na aktualnych miejscach, w ciągu lokali handlowych Al. Legionów 48. 

Nowy dworzec autobusowy, przy ul. Dworcowej, na terenie pomiędzy wjazdem na stary dworzec i dawnym skwerze przy hali targowej, powstaje od początku ubiegłego roku, po tym gdy władze miasta na sprzedały stary dworzec. Teraz trwa układanie nawierzchni nowego dworca z kostki polbrukowej. Niedawno zlecono wykonanie i montaż konstrukcji stalowej dworca i peronów wraz z ich zadaszeniem. Na ich postawienie firma z Częstochowy ma czas do końca listopada. Dziś też ogłoszono kolejny przetarg na budowę i wyposażenie budynku nowego dworca. Zgodnie z założeniem ma on być gotowy na długi majowy weekend przyszłego roku.

Foto:
Foto: Tymczasowy dworzec autobusowy na parkingu przy wiacie hali targowej przy ul. Dworcowej będzie funkcjonował co najmniej do grudnia.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę