Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ziemia pod budownictwo

15 hektarów pod blokowiska, 20 hektarów na domki jednorodzinne – to podstawowe założenia planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu południowo-wschodniej części Łomży. Projekt planu obejmującego ok. 65 hektarów dziś w większości rolniczo wykorzystywanej ziemi od ul. Kazańskiej do Szosy do Mężenina, na zachód od biegnącej tu linii energetycznej, w większości ma być przeznaczony pod rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Dotychczas teren ten nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, choć w jego obrębie w środkowej i południowej części znajdują się zabudowania mieszkaniowe jednorodzinne. 
- W chwili obecnej zagospodarowanie terenu odbywa się poprzez decyzje o warunkach zabudowy. Mieszkańcy coraz liczniej występują z wnioskami o wydanie decyzji. Wskazanie parametrów zabudowy i wskaźników zagospodarowania terenów, poprzez narzędzie jakim jest miejscowy plan, pozwoli na uporządkowany rozwój zabudowy, zgodny z wymogami ładu przestrzennego – przekonują twórcy projektu planu przygotowanego na zlecenie władz miasta. 
Dokument określa m.in. minimalne wielkości działek budowlanych, maksymalne wysokości budynków oraz wytycza nowe ulice. Określa także wysokość opłaty planistycznej, którą właściciel ziemi będzie musiał zapłacić do kasy miasta przy zbywaniu nieruchomości. 
„W przypadku stwierdzenia wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem planu, stawkę opłaty, o której mowa w ustawie, ustala się w wysokości 30% dla całego obszaru objętego planem.” To najwyższy możliwy procent opłaty planistycznej.

Dokument został „wyłożony do publicznego wglądu”. Projekt planu, wraz z prognozą, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu rozwiązaniami odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00, w sali konferencyjnej ratusza przy Starym Rynku. Projekt planu publikujemy w załącznikach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę