Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Policyjne rowery

Trzy nowe rowery do służbowego użytku otrzymali policjanci z Łomży. Takie rowerowe patrole w mieście wyjeżdżają od 2016 roku. - Mają one znaczenie przede wszystkim prewencyjne - mówił nadkom. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży podkreślając, że są one pozytywnie odbierane przed społeczeństwo. Zakup trzech policyjnych rowerów sfinansowały okoliczne gminy: Łomża, Piątnica i Śniadowo. Władze miasta Łomża odmówiły takiego wsparcia.

Rowery przekazano w środę. Komendant dziękował wójtom, za wsparcie. Zapowiadał, że policjanci na tych rowerach będą patrolować także tereny tych gmin.  
- Patrole rowerowe wykonywane są przede wszystkim w okresie letnim. Funkcjonariusze mogą na nich wjechać tam, gdzie nie dojedzie samochód – mówił komendant Sienkiewicz wskazując, że to np. bulwary nad Narwią czy środki osiedli mieszkaniowych w Łomży. - W 2019 roku, do tej pory, było 9 patroli rowerowych, a wykonujący je policjanci ujawnili 36 sprawców wykroczeń i dwóch sprawców przestępstw posiadania narkotyków – dodawał.
W ubiegłym roku policyjnych patroli rowerowych w Łomży było 79. W ich trakcie wylegitymowano 395 osób, ujawniono 36 sprawców wykroczeń i jednego przestępstwa. 
 
Każda z trzech gmin za nowy rower dla policjantów zapłaciła po 2 tysiące złotych. Komendant Sienkiewicz mówił, że wcześniej o takie wsparcie zwracał się do Urzędu Miejskiego w Łomży, „ale spotkaliśmy się z odmową”. 

Nim policjanci wsiedli na swoje nowe rowery poświęcił je ks. Radosław Kubeł, kapelan KMP w Łomży. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę