Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Koncertowy czerwiec

Od disco polo, przez hip-hop i pop/rocka do klasyki. Będą Juwenalia, Dni Łomży, Festiwal Drozdowo-Łomża. Gwiazdami będą Zenek z Akcentu, Weekend, Róż Europy i Andrzej „Piasek” Piaseczny. To tylko niektóre z czerwcowych wydarzeń koncertowych w Łomży i w jej najbliższych okolicach.

Muzyczny czerwiec rozpoczną w Łomży juwenalia PWSIiP. Ich akcentem finałowym będzie koncert na muszli przy ulicy Zjazd w piątek 7. czerwca. Rozpocznie go DJ Bellwether accordion live act, czyli łomżyński akordeonista Piotr Komorowski: klasycznie wykształcony muzyk grający na elektronicznym akordeonie. Zagra też rockowy zespół MadBee, mający w składzie muzyków z Łomży i z Ostrołęki, doceniony choćby podczas poprzedniej edycji Rockowań. Zwolenników hip-hopu na pewno usatysfakcjonują występy raperów PlanBe oraz Małpy Łukasza Małkiewicza, przebojowego pop rocka zagra Video, a nurt disco polo reprezentować będą Miły Pan Piotr Kołaczyński oraz niekwestionowana gwiazda gatunku, Zenek Martyniuk z Akcentem. 

Tanecznych rytmów na muszli nie zabraknie też w następnym tygodniu, gdy Łomża będzie świetowała 601. rocznicę nadania praw miejskich. Dwudniowe Dni Łomży wypadają w weekend 15 i 16 czerwca. Sobota  15. czerwca jest dla muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, za sprawą występów grup disco polo: Enjoy, Basta oraz Weekend. Ta ostatnia znana jest przede wszystkim z przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Dzień następny będzie odmienny stylistycznie: na początek zagra zespół Black Jeans z pochodzącym z Łomży wokalistą Adamem Kalinowskim, zaśpiewa też zwycięzca programu „The Voice Of Poland” Marcin Sójka. Gwiazdami wieczoru będą Róże Europy, rockowy zespół bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. oraz Andrzej „Piasek” Piaseczny, obecny na scenie już od ponad 25 lat, poza karierą solową znany też ze współpracy z Mafią, Robertem Chojnackim czy Sewerynem Krajewskim. 

Tego samego dnia (16. czerwca) w Nowgrodzie odbędą się Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej. Poza konkursem grup folklorystycznych wystąpi zespół Gastiniec z Grodna na Białorusi, mający w repertuarze tamtejsze utwory ludowe, ale też kurpiowskie, jako niespodziankę dla polskiej publiczności. 

Ciekawostek i niespodzianek dla słuchaczy nie zabraknie też podczas rozpoczynającego się 27. czerwca XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. W roku 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki będą przeboje tego wybitnego kompozytora. Przeboje z okresu 20-lecia międzywojennego zaśpiewa ulubieniec festiwalowej publiczności Dariusz Wójcik. Będą też, tak lubiane przez słuchaczy, koncerty z repertuarem operowym, operetkowym i musicalowym. Wśród kilku recitali organowych zaplanowano występ organisty parafii katedralnej i prawdziwego wirtuoza Roberta Kuleszy. Kilkakrotnie wystąpi też pochodząca z Zambrowa, utalentowana pianistka Małgorzata Marczyk. Podczas koncertu „Tańczące Eurydyki” z piosenkami Anny German na patio Centrum Katolickiego zaśpiewa również łomżynianka Paulina Porowska, młoda wokalistka doceniona podczas ubiegłorocznego finału V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę