Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Zarządca łomżyńskiego PPKS-u kontra pracownicy

„Eugeniusz Ochryciuk, zarządca PPKS w Łomży, kandydat do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej pozwał do sądu organizatorów majowego strajku w przedsiębiorstwie” – pisze w dzisiejszym wydaniu Gazeta Współczesna. Ochryciuk pozwał dwóch szefów związków zawodowych działający w łomżyńskim PKS-ie Henryka Jurkowskiego z NSZZ „Solidarnność” i Krzysztofa Walendziewskiego ze związku zawodowego kierowców. Współczesna artykułowi opisującemu pozew Ochryciuka nadała tytuł „Do sądu za krytykę”

„Ochryciuk w pozwie prosi Sąd Okręgowy w Łomży o zakazanie Henrykowi Jurkowskiemu, szefowi NSZZ „Solidarność” w łomżyńskim PPKS oraz Krzysztofowi Walendziewskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych opinii m.in. o jego braku kompetencji i arogancji w kierowaniu PPKS w Łomży oraz braku wymiernych sukcesów w naprawie kondycji finansowej i organizacyjnej PPKS w Łomży. Zarządca PPKS-u nie zgadza się też z opinią wyrażaną przez szefów obu związków, że poprawa kondycji finansowej przedsiębiorstwa odbyła się poprzez cięcia w poborach pracowników.” (...) „Tytułem zadośćuczynienia mają oni przeprosić go publicznie na łamach jednego z łomżyńskich tygodników, oraz zapłacić po 1 tys. zł na rzecz hospicjum w Łomży.”
Tymczasem – jak podkreśla Współczesna - „oskarżeni podtrzymują swoje słowa. Są zdania, że jedyne co dobrze potrafi zarządca PKS-u, to procesować się z podwładnymi. Sprawę określają jako zemstę za strajk i zablokowanie prywatyzacji zakładu.
– Nie zgodziliśmy się też ostatnio na likwidację placówki w Kolnie, gdzie pracuje ponad 30 osób – mówią pozwani. – A teraz słyszeliśmy, że mają być tam zwolnienia.”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę