Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Babcia straciła oszczędności

15 tysięcy złotych straciła 86-letnia mieszkanka Łomży, która dała się oszukać telefoniczny naciągaczom. Kobieta uwierzyła w historyjkę, że jej córka miała wypadek drogowy, a pieniądze mają wybawić ją z kłopotów.

Wczoraj, tak jak ostrzegaliśmy, telefoniczni oszuści polowali w Łomży. Policji zgłoszono 6 przypadków, gdy nieznane osoby dzwoniły do starszych mieszkańców i próbowali ich naciągnąć na przekazanie pieniędzy. Opowiadali historyjki o wypadku drogowym. Niestety dała się nabrać na to 86-letnia kobieta, która przekazała oszustom 15 tys. zł. 
- Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują oszuści bywają bardzo różne, jednak ich wspólnym elementem jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób. Policjanci przypominają, że aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa, musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób.
- Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, apelując do młodzieży, ludzi korzystających z internetu, aby ostrzegli dziadków – babcię, dziadka - przed taką metodą naciągania przez oszustów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę