Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Oszuści znowu polują na seniorów

- Przed chwilą dyżurny KMP Łomża został poinformowany o trzech próbach oszustwa tzw. „na wnuczka” na terenie Łomży – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzegając mieszkańców. Zwykle oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście czy regionie, licząc, że ktoś się da się nabrać. Dziś opowiadają o wypadku drogowym i pieniądzach potrzebnych na wybawienie z tarapatów córki lub syna.

Tym razem osoby, do których dzwoniono, nie dały wiary słowom usłyszanym przez telefon ale policjantka przypomina, że opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują oszuści bywają bardzo różne, jednak ich wspólnym elementem jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i przychylności. Policjanci przypominają, że aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa, musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich. 
- Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. Nie dajmy się również nabrać na zachrypnięty, zmieniony głos rzekomego wnuczka oraz nie przekazujmy pieniędzy obcym – mówi policjantka podkreślając, że najważniejsze jest, by w takim przypadku zawsze najpierw skontaktować się z osobą, do której gotówka ma trafić, a o każdej próbie wyłudzenia natychmiast informować Policję.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży apeluje także do młodzieży, ludzi korzystających z internetu, aby ostrzegli dziadków – babcię, dziadka - przed taką metodą naciągania przez oszustów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę