Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 26 MAJA


-Święty Lambert Peloquin z Vence (1080-1154)

Urodził się w Baudun i został mnichem w benedyktyńskim opactwie w Lérins. W 1141 roku wbrew swojej woli został wybrany biskupem w Vence w Provence. Jest znany ze swego nauczania i czynienia cudów.
==
-Świety Guinizo z Monte Cassino (+1050)

Mnich benedyktyński w Hiszpanii a potem pustelnik na Monte Cassino we Włoszech. Był bardzo czczony jako wzór pustelnika.
==
-Święty Oduvald z Melrose (+696)

Urodził się w Szkocji. Wybrał życie monastyczne i został wybrany opatem benedyktyńskim w Melrose, które stało się jednym z największych duchowych centrów w epoce.

patrz poniżej

Święty Lambert Peloquin z Vence (1080-1154)
Święty Lambert Peloquin z Vence (1080-1154)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę