Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostatnia przedwyborcza

Główne zdjęcie
Pawel Papke i Jacek Protas

Jacek Protas kandydat z 10 miejsca listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest ostatnim politykiem, który na 11 godzin przed ciszą wyborczą stojąc na Starym Rynku zachęcał mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach. - To są bardzo ważne wybory dla Polski, dla Europy i ważne dla nas samych, dla naszych dzieci i wnuków – mówił Protas podkreślają, że „Łomża to przecież europejskie miasto”.

Jacek Protas jest jednym z 60 kandydatów spośród których mieszkańcy Łomży, województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego w niedziele będą wybierać swoich europosłów. Dotychczas wybieraliśmy dwóch przedstawicieli, ale nie jest to stała liczba i mogłoby być ich trzech, gdy frekwencja wyborcza była wyższa. 
Według Protasa w niedzielnych wyborach mieszkańcy zdecydują „czy chcemy, a Polska miała swoją silną pozycję w zjednoczonej Unii Europejskiej, czy też wejdziemy na drogę powolnej marginalizacji i postępującego Brexitu”.  
Podkreślał, że jest doświadczonym politykiem. Był marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego dwóch kadencji (2006-2014), starostą powiatu lidzbarskiego i przewodniczącym rady miasta Lidzbarka Warmińskiego. Obecnie jestem posłem RP z Platformy Obywatelskiej. 
- Znam p[problemy takich miast i takich regionów jak Łomża i Ziemia Łomżyńska wiem, że te regiony potrzebują dalszego dużego wsparcia do rozbudowy infrastruktury. Wiem, że potrzebujecie jak najszybszego zakończenia Via Baltica, która rozwiąże szereg problemów komunikacyjnych, a na razie jej budowa niestety stanęła. Wiemy, że potrzeba wsparcia przedsiębiorców, rolników – mówił podkreślając, że negocjował z Komisją Europejską kilka regionalnych programów operacyjnych, i jest współtwórcą programu Rozwój Polski Wschodniej. - Swoje doświadczenie i wiedzę potrafię spożytkować w Brukseli dla dobra naszych regionów – zapewniał zachęcając do oddania w niedzielę głosu właśnie na niego. - Obiecuje, że będę pamiętał o Łomży. Na pewno, jeżeli trafię do Europarlamentu, będę miał tu swoje biuro parlamentarne – dodawał. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę