Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szkolenia, integracja mieszkańców, komputery i zadowolone dzieci

Od lutego do końca kwietnia b.r. mieszkańcy Gminy Nowogród uczestniczyli w szkoleniach "Ja w internecie". Bezpłatne szkolenia miały na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników sieci i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

mm_ulewa-1.JPG

Gmina Nowogród realizowała projekt dzięki Fundacji Legalna Kultura, która otrzymała grant do rozdysponowania wśród zainteresowanych gmin.

- Nasza gmina pozyskała 150 tysięcy złotych i przeszkoliła 268 mieszkańców od 25 roku życia. Do zrealizowania projektu zakupionych zostało 29 laptopów z funkcją tabletu i dotykowymi ekranami - mówi burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. - Szkolenia odbywały się w 12-osobowych grupach, a uczestnicy w ciągu dwóch dni szkoleń mogli uczestniczyć w blokach szkoleniowych takich jak: rodzic w internecie, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, kultura w sieci, tworzę własną stronę internetową (blog), rolnik w sieci oraz mój biznes w sieci.

Po zakończeniu części szkoleniowej komputery zostały przekazane do Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. W czasie uroczystości, w środę 22 maja na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, burmistrz Grzegorz Palka dziękował szczególnie rodzicom, którzy licznie uczestniczyli w szkoleniach, a uczniom życzył aby komputery dobrze służyły im na co dzień w pracowni szkolnej. Z rąk burmistrza Nowogrodu sprzęt komputerowy odebrały dziewczęta z  samorządu uczniowskiego wraz z panią dyrektor ZSS Bogumiłą Rybicką.

 mm_ulewa-2.JPG

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę