Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Złoty interes”

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Młode małżeństwo chciało pomóc, ale zostało oszukane... Policjanci szukają oszustów i przypominają, że trick na wymienię złoto za pieniądze na paliwo, jest znanym od lat sposobem oszustów. Młode małżeństwo najwyraźniej o tym nie wiedziało i zostało z fałszywą biżuterią.

Do zdarzenia doszło wczoraj w okolicach Śniadowo.  Przy drodze stał samochód, przy nim dwóch mężczyzn, którzy zatrzymywali przejeżdżające auta. Młode małżeństwo zatrzymało się. Mężczyźni prosili o pomoc, mówili, że w ich samochodzie skończyło się paliwo, oraz że nie mają pieniędzy, aby je kupić. Chcieli otrzymać pieniądze na paliwo, ale nie za darmo. W zamian zaoferowali złotą biżuterię i młodzi ludzie im uwierzyli. Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży przekazali proszącym o pomoc 500 zł biorąc w zamian oferowaną biżuterię. Niestety okazało się, że to fałszywe złoto... Oszukani zgłosili się na policję, a ta rozpoczęła poszukiwania oszustów i ostrzega innych przed takimi oszustami. 
- Bądźmy ostrożni, rozważni i miejmy ograniczone zaufanie do obcych, którzy oferują nam złote interesy - mówi Brulińska.
Prosi także o zgłaszanie na Policję wszelkich tego typu „ofert” wymiany złotej biżuterii, czy innych rzekomo cennych przedmiotów na złotówki.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę