Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Będzie remont 740 metrów Wojska Polskiego

Główne zdjęcie
Ul. Wojska Polskiego

W wakacje miałby rozpocząć się remont krótkiego odcinka ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ulicą Gen. Władysława Sikorskiego. Na przeprowadzenie remontu fragmentu ulicy, którą powadzi droga krajowa nr 61, miasto Łomża otrzymało prawie 3,5 mln zł dotacji z rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza zakres prac ma objąć przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm, który miałby zapobiec zalewaniu okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu. 
Przypomnijmy latem ubiegłego roku krótka ulewa spowodowała, że spływająca ul. Polową w kierunku Wojska Polskiego woda wysadziła studzienkę kanalizacyjną i zniszczyła nawierzchnię zbudowanej kilka miesięcy wcześniej ulicy. 
Łukasz Czech podaje, że rozpoczęcie prac na ul. Wojska Polskiego planowane jest w drugiej połowie lipca, a ich zakończenie w listopadzie. W związku z remontem spodziewane są duże utrudnienia w ruchu, a dla tranzytu zalecane będą objazdy.

Ulica Wojska Polskiego, którą przez miasto prowadzi droga krajowa nr 61, to dziś jedyna duża ulica w Łomży, która nie przeszła w ostatnich latach kompleksowej modernizacji. Koszty takiej modernizacji są ogromne i przekraczają możliwości finansowe budżetu miasta. Remont odbywa się więc krótkimi odcinkami. W 2014 roku prowadzono kompleksowy remont odcinka ul. Wojska Polskiego od Ronda Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.
 W ostatnich latach, także z środków z rezerwy drogowej, remontowano nawierzchnię jezdni ul. Wojska Polskiego na odcinku około 400 metrów od ul. Polnej w kierunku centrum miasta, wymieniono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami Polową i Sikorskiego oraz wyremontowano odcinek, także znajdującej się w ciągu DK61, ulicy Zjazd.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę