Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Sprawca wybuchu w Siemieniu w areszcie

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Jakub M. Ustalenia śledczych potwierdzają podawane przez nas informacje, że to on miał świadomie odkręcić butlę z gazem, a następnie zainicjować eksplozję w domu jednorodzinnym w Siemieniu Nadrzecznym. Mężczyzna po wybuchu z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a teraz śledczy poinformowali o postawieniu mu zarzutów, oraz decyzji sądu o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w środę 8 maja przed wieczorem. Wybuch gazu wyrwał szyby z okien, oraz spowodował pożar. Na szczęście inni domownicy zdołali wcześniej opuścić dom i nic złego im się nie stało.    

Teraz prokuratura poinformował o przedstawieniu Jakub M. zarzutów. Pierwszy dotyczy sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach poprzez umyślne odkręcenie butli z gazem, a następnie zainicjowanie eksplozji.  Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo mężczyźnie może grozić od roku do 10 lat więzienia.

Ponadto Jakobowi M. przedstawiono także zarzuty znęcania się psychicznego nad córką oraz zmuszenia funkcjonariuszy KMP w Łomży do zaniechania prawnej czynności zatrzymania poprzez stosowanie przemocy polegające na szarpaniu i odpychaniu funkcjonariuszy policji.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Jakuba M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

zobacz: Wybuch gazu w Siemieniu Nadrzecznym

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę