Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Mogą być silne burze z gradem

Główne zdjęcie
Zagrożenie burzami w Polsce. Pomarańczowy kolor oznacza obszar, gdzie zagrożeniu synoptycy zadali drugi stopień. (źródło: pogodynka.pl)

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadali synoptycy burzom z gradem, które po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku IMGW-PIB wydał specjalne ostrzenie także dla Łomży i okolicznych powiatów.

Zgodnie z ostrzeżeniem od godz. 13.00 do godz. 2.00 w nocy w regionie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Synoptyk Wiesław Winnicki prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska, któremu nadał drugi stopień zagrożenia, określił na 80%.

Nadanie drugiego stopnia w trzystopniowej skali zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej, a przede wszystkim dostosowanie swoich plany do warunków pogodowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę