Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejne zgłoszenia o molestowaniu przez byłego proboszcza Adama S. trafiły do łomżyńskiej prokuratur

Do łomżyńskiej prokuratury zgłosiły się kolejne osoby, które miał molestować były już proboszcz parafii w Grądach Woniecko Adam S. Jedna z nich została już przesłuchana - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

- Przed Sądem Rejonowym w Zambrowie przesłuchano świadka, który zgłosił się do tutejszej prokuratury. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pokrzywdzony mógł być poddany innym czynnościom seksualnym przez Adama S. podejrzanego w toku prowadzonego śledztwa. Jednakże wstępna analiza zgromadzonego materiału wskazuje, że przedmiotowe zdarzenia mogły ulec przedawnieniu - mówi Rafał Kaczyński.

Drugiej osoby na razie nie udało się przesłuchać - dodaje prokurator.

- Drogą elektroniczną dotarło anonimowe pismo, z treści którego wynikało, iż autor tego pisma mógł być także poddany innym czynnościom seksualnym przez podejrzanego Adama S.. Do chwili obecnej, mimo prób nawiązania kontaktu drogą elektroniczną, autor pisma nie zgłosił się do prokuratury i nie wykonano z nim czynności procesowych - dodaje prokurator.

Prokuratura bada teraz zabezpieczone w mieszkaniu Adama S. nośniki elektroniczne.

Ksiądz Adam S. ma zarzuty wielokrotnego doprowadzenia osoby poniżej 15. roku życia do innej czynności seksualnej i prezentowania takich czynności nastoletniemu chłopcu. Wręczał mu też - jak informuje prokuratura - korzyści majątkowe, za to, że na to wszystko pozwalał. Do tego dochodzą jeszcze zarzuty rozpijania osoby małoletniej. Miało do tego dochodzić od 2009 do 2013 roku.
Niezależnie od sprawy, którą prowadzi prokuratura także łomżyńska kuria prowadzi swoje postępowanie zgodne z prawem kościelnym. Adam S. ma także zakaz pełnienia wszystkich funkcji kapłańskich i noszenia stroju kapłańskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę