Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Cieplej, ale nadal popada

Główne zdjęcie
Opady deszczu zanotowane w ciągu ostatniego tygodnia przez stację meteorologiczna IMGW-PIB w Marianowie koło Piątnicy. (źródło pogodynka.pl)

Przez ostatnią dobę w okolicy Łomży spadło niemal po 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. W ciągu dwóch dni opady deszczu wyniosły połowę miesięcznej normy, ale po tygodniach suszy na nadmiar deszczu nie narzekają rolnicy, leśniczy i działkowcy. Synoptycy na weekend zapowiadają więcej słońca i ocieplenie, ale także przelotne opady deszczu, burze z dużymi opadami deszczu, a być może także gradu.

Karolina Kierklo, synoptyk dyżurny białostockiego biura prognoz IMGW-PIB na piątek dla regionu zapowiada zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie w drugiej połowie dnia. Miejscami przelotne opady deszczu, a w drugiej części dnia także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 30 mm.  Wiatr rano słaby, później na ogół umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 75 km/h. W ciągu dnia będzie ciepło – temperatura może wzrosnąć do 22°C.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opadu deszczu i burze, zwłaszcza w pierwszej połowie nocy, na wschodzie i północy regionu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza po południu i wieczorem, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h. Jeszcze cieplej do 24°C. 

W niedzielę ma być podobnie ciepło i na zmianę słońce i chmury.  Możliwe są przelotne opady deszczu i burze. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę