Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wysoka grzywna za atak po pijaku w kebabie

Główne zdjęcie
Sąd Okręgowy w Łomży

Przemysław C. stanął dziś przed Sądem Okręgowym w Łomży. W grudniu dwa lata temu, w jednym z kebabów będąc pijanym znieważył i groził śmiercią pracującym tam obcokrajowcom oraz zdemolował lokal. Teraz usłyszał wyrok. Ma zapłacić 8 tys. zł grzywny, po tysiąc złotych zadośćuczynienia dla dwóch obcokrajowców i pokryć koszty postępowania.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2017 roku. Mieszkaniec Łomży wszedł pijany – badanie wykazało 2 promila alkoholu - do jedego z łomzyńskich kebabów prowadzonego przez obcokrajowców. Mężczyzna znieważał pracujących tu dwóch Tunezyjczyków  i Algierczyka. Krzyczał, że "Polska jest dla Polaków" i groził im śmierciom jeśli nie wyjadą. Do tego jednego z kich uderzył drugiego popychał. Zaczął też demolować lokal niszcząc wyposażenie. Straty, które spowodował wyceniono na 3 tysiące złotych. W czwartek usłyszał wyrok za te czyny. Jak przekazuje sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży, mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze uzgodnionej z prokuraturą. Za znieważania i groźby karalne wobec obcokrajowców został skazany na grzywnę wysokości 250 stawek dziennych po 20 zł, a za zniszczenie mienia na grzywnę wysokości 150 stawek dziennych po 20 zł. Poza tym ma także wypłacić  po tysiąc złotych jako częściowe zadośćuczynienie jednemu z Tunezyjczyków i Algierczykowi, oraz pokryć koszty postępowania sądowego. Sędzia Jan Leszczewski wyjaśnia, że drugi z Tunezyjczyk, do którego należało zniszczone wyposażenie lokalu, nie chciał żadnego odszkodowania ani zadośćuczynienia ze strony sprawcy.  

To oznacza, że za pijany akta w kebabie mieszkaniec Łomży zapłaci ponad 10 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy tego typu czynów może grozić nawet kilkuletnie więzienie.  

Sąd Okręgowy w Łomży sprawę rozpatrywał w pierwej instancji, co oznacza, że wyrok nie jest prawomocny. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę