Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

"Spełnić to się można dopiero w trumnie"

Główne zdjęcie
Jerzy Swoiński podczas 30 lecia Galerii Sztuki Współczesnej

„Jeśli artysta mówi, że spełnił się jako twórca, to znaczy że już się skończył. A ja mam zamiar tworzyć jeszcze przez wiele, wiele lat” - mówił w wywiadzie dla Tygodnika Prosto sześć i pół roku temu Jerzy Swoiński, dziś Świętej Pamięci. Twórca łomżyńskiego oddziału Biura Wystaw Artystycznych w 1974r i logo portalu www.4lomza.pl w 2001r. zmarł 4 września 2005r w Łomży.

Urodził się w 1944r w Chełmnie, gdzie za kilka dni odbędize się ceremonia pogrzebowa. Jerzy Swoiński studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – specjalizacja grafika artystyczna w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza. Od 1969 roku mieszkał i pracował i tworzył w Łomży.

W lutym 1999 roku w „Galerii Pod Arkadami” na Starym Rynku zaprezentował wystawę pt. „Pożegnanie z.. Od powiatu do powiatu”. Jak wówczas napisał w zaproszeniu „w tej formie chciałbym serdecznie podziękować miastu Łomża, jej byłym i aktualnym przedstawicielom, osobom które przez lata wspierały moją skromną osobę. Wiernym i niewiernym, sympatykom i niesympatykom, przyjaciołom.”

W poniedziałek o 17.00 przyjaciele artysty m.in. z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych i z Muzeum Północno-Mazowieckiego modlili się przy otwartej trumnie zmarłego.

Pogrzeb Jerzego Swoińskiego odbędzie się w Jego rodzinnym mieście – Chełmnie.
230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę