Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Muzeum na Dwornej

Tablica z nazwą Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zawisła przed południem na ścianie budynku przy ul. Dwornej 22. W ubiegłym tygodniu radni miasta umożliwili przekazanie budynku przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej na nową siedzibę Muzeum. W wakacje z pomieszczeń tych wyprowadziło się Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. Przybicie tablicy informacyjnej to najłatwiejsza część przeprowadzki, która czeka instytucję. Jak ocenia dyrektor Jerzy Jastrzębski adaptacja budynku może potrwać rok.

Muzeum Północno-Mazowieckie mieści się Domu Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Budynek nie dość, że mały to jeszcze nie jest własnością ani miasta ani Muzeum, a na dodatek jego zwrotu domaga się parafia Ewangelicko-Augsburska. Muzeum od kilku lat poszukiwało lepszej siedziby, ale podejmowane zabiegi kończyły się niczym. Teraz wreszcie się udało. Budynek o powierzchni niemal 2,5 tys m.kw. pod nową siedzibę Muzeum użyczyło miasto.
Budynek przy ul. Dwornej 22 wzniesiono na początku XX wieku, a jego pierwotne przeznaczenie nie jest znane. W okresie międzywojennym przez kilka lat było tu Wyższe Seminarium Duchowne, a później aż do 1 września 2005 różnego rodzaju szkoły powszechne.
Dzisiaj (5 września 2005 roku) na budynku przy ul. Dwornej 22 zawisła tablica informacyjna Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Przeprowadzka placówki będzie trwała jednak co najmniej do końca roku.
Nowa siedziba Muzeum jest znacznie większa niż ta dotychczasowa. Zgodnie z planami na parterze mają znaleźć się sale wystaw czasowych, a na pierwszym pietrze ma być miejsce na ekspozycje stałe. Drugie piętro zostanie zagospodarowane na administrację i magazyny.

Warto dodać, że na koniec 2004 roku Muzeum posiadało 17 323 numery inwentarzowe, pod którymi zapisanych jest 26217 muzealiów. Większość z eksponatów, ze względu na niewielkie możliwości ich prezentacji niestety znajduje się w magazynach.
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę