Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Unijny milion na park w Stwiskach

Główne zdjęcie
Park z pomnikiem „Trzech Pokoleń” w centrum Stawisk

Początkowo miało być tylko 325 tysięcy, ale... „zostały uwolnione środki” i dofinansowanie wyniesie 1 milion 30 tysięcy złotych. Taką kwotę otrzyma gmina Stawiski z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rewitalizację znajdującego się w środku miasta parku. Decyzję o przyznaniu wyższego dofinansowania podjął Zarząd Województwa Podlaskiego.

Jak przekazuje Emilia Malinowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w ramach inwestycji zostaną zbudowane ścieżki, alejki i place, a także tzw. mała architektura. Wyremontowany zostanie także znajdujący się tu pomnik „Trzech Pokoleń”, zamontowane zostanie nowe oświetlenie wraz z przyłączem do sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia.

Gmina dostanie więcej
Inwestycja została zgłoszona w konkursie w ramach RPOWP, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. W październiku, przed wyborami samorządowymi ówczesne władze gminy Stawiski i województwa podlaskiego podpisy umowę na dofinansowanie rewitalizacji parku.  Wówczas wartość projektu szacowano na ok. 850 tys. zł, a przyznane z środków unijnych dofinansowanie wynieść miało 325,4 tys. zł, czyli 38% kosztów. 
- Po podpisaniu umowy o dofinansowanie w LGD zostały uwolnione środki w tym typie projektów tj. Rewitalizacja małej skali przez co gmina mogła uzyskać wyższe wsparcie. Dlatego złożono ponownie projekt, gdzie zakres zadań został lekko rozszerzony jednak nie ma to wpływu na merytorykę i główny cel inwestycji - tłumaczy Emilia Malinowska, podkreślając, że dzięki temu gmina uzyska wyższe środki. We wtorek Zarząd Województwa Podlaskiego, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego gminie Stawiski na rewitalizację parku przyznał 1,03 mln zł. To 95% kosztów projektu szacowanego teraz na 1,09 mln zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę