Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Kolejne alarmy bombowe w szkołach

Główne zdjęcie
Policjant przed III LO podczas wieczornego monitoringu

Kolejne maile z informacjami o podłożonych bombach otrzymali dyrektorzy wielu szkół, w których dziś mają odbywać się matury z języka angielskiego. Nadkomisarz Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podaje, że takich zgłoszeń w skali województwa jest kilkadziesiąt. Policjanci sprawdzają m.in. kilka szkół w Łomży.

Alarmy bombowe przed maturami w tym roku są istną plagą. W poniedziałek, gdy odbywały się matury z języka polskiego w kraju zgłoszono 122 takie przypadki, ale wówczas nie było alarmów w Łomży. Te pojawiły się wczoraj w pięciu szkołach. W kraju wczoraj takich zgłoszeń o alarmach było 633. W większości przypadków policjanci sprawdzanie pomieszczeń szkół zakończyli rano i uczniowi o godzinie 9. mogli rozpocząć pisanie egzaminów. W części szkół rozpoczęcie egzaminu nieci się opóźniło.   Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

W związku z alarmami i spodziewając się kolejnych zgłoszeń, policjanci przez całą noc piłowali szkół, w których odbywają się matury. Dzięki temu ich sparwdzanie przed dzisiejszymi maturami ma być szybsze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę